Recent News
Aktywność paranormalna

Aktywność paranormalna to zjawisko opisane w kulturze popularnej, ludowej i innych nienaukowych zbiorach wiedzy, którego zrozumienie wykracza poza zakres normalnego naukowego pojmowania. Kilka przykładów wierzeń paranormalnych to polowanie na duchy, egzorcyzm, spirytyzm, telepatia itp.

Termin ten istnieje w języku angielskim od lat dwudziestych XX wieku. Oznacza on, że naukowe wyjaśnienie otaczającego świata jest normalne, a wszystko, co jest ponad to, lub poza to, jest „paranormalne”.

Paranormalna aktywność może być uważana za podzbiór pseudonauki, jednak wierzenia takie jak czarownice, polowanie na duchy, UFO itp. odróżniają ją od pseudonauki. Uzdrawianie wiarą, ludzkie tarcze energetyczne, to niektóre z tematów omawianych jako siły psychiczne i mają dedykowaną społeczność w Internecie.

Działalność paranormalna obejmuje wiele tematów, a dyskusja może trwać długo, ale omówiliśmy główne i najciekawsze tematy:

Polowanie na duchy

Polowanie na duchy jest zdefiniowane jako badanie miejsc, które podobno są nawiedzane przez duchy. Zazwyczaj zespół polujący na duchy będzie zbierał dowody, na poparcie aktywności paranormalnej. Łowcy duchów mogą używać różnych urządzeń elektronicznych, takich jak mierniki EMF, termometry cyfrowe, kamery wideo, gogle noktowizyjne i rejestratory audio. Czasami preferują tradycyjne techniki, takie jak wywiady i badania nawiedzonego miejsca.

Łowcy duchów mogą określać się mianem „badaczy zjawisk paranormalnych”. Polowanie na duchy stało się podstawą hitu filmowego Ghostbusters. Doświadczenia znanych łowców duchów, Eda i Lorraine Warrenów, stały się podstawą filmów takich jak Conjuring i Annabelle. Łowcy duchów używają różnych urządzeń i metod do badania rzekomej aktywności paranormalnej.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *